Si të punoni nga shtëpia në mënyrë produktive

0
1482

Shumë kompani gjatë javëve të fundit kanë prezantuar politikën e punës nga shtëpia. Këtu janë disa këshilla se si të jesh produktiv dhe efikas gjatë punës nga shtëpia.

Vendosni se ku do të jetë zyra juaj e shtëpisë dhe punoni aty.

Varet nga ju se ku dëshironi të punoni, në tavolinën e punës ose në tryezën në tarracë. Gjëja më e rëndësishme është që vendi të jetë i qetë, në mënyrë që të mund të performoni në maksimum.

Organizoni rutinën tuaj të përditshme sikur të jeni në zyrë.

Gjeni ritmin tuaj,manaxhimi i mire i kohes eshte thelbesor.Mundohuni ta ndani diten tuaj ne cikle produktive:15 minuta pune,pastaj 5 minuta nje pushim i shkurter.Perseriteni kete 4 here dhe pastaj merrni nje pushim te gjate prej 20 minutash.Ju mund te mbani shenimet tuaja ne nje Galaxy Note 10 duke perdorur nje platforme  per mbajtje shenimesh si ajo e Samsung Notes app. Dhe te keni te ruajtur listen tuaj te gjerave me te rendesishme per tu realizuar.

Si të punoni nga shtëpia në mënyrë produktive 1

Rrisni Produktivitetin tuaj

Sigurohuni qe keni marre pajisjet e duhura per te punuar me produktivitet te larte. Beni te mundur te keni nje Galaxy Book S qe ju ndihmon te keni nje hapesire me komode ne monitorin tuaj ,gjithashtu ju jep mundesini te downlodoni materiale me ngarkese te konsiderueshme.

Mos harroni të jeni aktiv fizikisht!

Këshillohet të qëndroni në këmbë dhe të ecni gjatë orarit të punës, kështu që bëni të njëjtën gjë në shtëpi. Bëni pushim, stretching, disa ushtrime të shkurtra. Kjo është e rëndësishme sepse karriget që ne përdorim në shtëpi nuk janë të dizenjuara si karrige zyre.

Burimi : https://www.samsung.com

Pershtati : Star Business

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu