Samsung tejkalon imagjinatën, krijon “tastierën e padukshme”

0
1566

Brandi ndërkombëtar ‘’Samsung’’ ka krijuar ’’tastierën e padukshme.’’

Tastiera në fjalë ju lë të shkruani drejtpërdrejt në një tavolinë  apo në një sipërfaqe të sheshtë pa pasur nevojë ta mbani në dorë telefonin apo tabletën tuaj.

Teknologjia mbështetet në inteligjencën artificiale dhe kamerën selfie të pajisjes tuaj për të njohur lëvizjet e përbashkëta, të cilat më pas i shndërron në shtypje në ekran.

Projekti është ende në fazat e hershme të zhvillimit, kështu që nuk ka gjasa që së shpejti të shohim një celular ose tabletë me këtë aftësi.

Studiuesit C-Lab tani do të mbledhin më shumë të dhëna se si madhësitë e ndryshme të dorës dhe stilet e shtypjes mund të ndikojnë në performancën e tastierës virtuale.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu