Samsung prezanton ‘’ Galaxy S20’’, avantazhet dhe risitë e telefonit të ri

0
2089

Samsung lançoi dje zyrtarisht pesë pajisje të reja, duke përfshirë telefonat e rinj dhe kufjet e reja pa kabëll ( me wireless).

Gjigandi japonez lançoi dje Galaxy Z Flip, tre telefonat e rinj Galaxy S20 dhe versioni e ri të Galaxy Buds Plus.

Pas secilës prej këtyre pajisjeve qëndron një punë e madhe, teksa shumë komanda dhe opsione vijnë të përmirësuara . Për shembull, Galaxy Z Flip është gjenerata e dytë e një smartphone-i të palosshëm – një kategori e inteligjencës shumë e zhvilluar që nga fillimi i Samsung, Galaxy Fold, smartphone-it të parë të palosshëm.

Telefonat Galaxy S20 paraqesin dizajnin dhe teknologjinë më të lartë të Samsung që ndihmon në mbajtjen e kompanisë si prodhuesi më i madh i smartphone-ve në botë.

 

Disa veçori dhe avantazhe:

-Çip Snapdragon 865 i Qualcomm

-Një RAM bujar prej 12 GB për multitasking të shpejtë dhe të qetë

-128 GB depozitë me depo të zgjerueshme të microSD (opsion 512 GB për S20 Ultra)

-Sisteme me tre kamera

-Karikues të shpejtë 25W (opsion 45W për S20 Ultra)

-Sensorët e gjurmëve të gishtërinjve në ekran

-Bateri të mëdha:

Galaxy S20 ka një bateri 4,000 mAh.

Galaxy S20 Plus ka një bateri 4500 mAh.

Galaxy S20 Ultra ka një bateri 5000 mAh.

 

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu