24 C
Tirana
Friday, September 25, 2020
Nga Star Business Mjedisi apo ambienti, është tërësia e rrethanave përreth një organizmi ose grup organizmash, veçanërisht ndërthurja e kushteve të jashtme fiziko - natyrore që veprojnë dhe ndikojnë në rritjen, zhvillimin, dhe mbijetesën e organizmave. Ajri, toka, ujrat e lumenjve, liqeneve, deteve e oqeaneve, ujrat nëntokësorë dhe gjithcka  ku jeton dhe...
Nga Fatima Gorezi Irsida Tafaj është themeluese e ‘’Chicarti ‘’, një nisëm për të sjellë pranë klientit një brand ndryshe nga të tjerët, që në qendër të vëmendjes ka për qëllim të shfaq veçantinë e punimeve ‘handmade’. Pasioni i saj për tregtimin e punimeve të bëra me dorë dhe që flasin...
Nga Jose PINTO & Rudina HOXHA Tim Ananiadis, Drejtor Menaxhues i Hotelit Grande Bretagne / Hotel King George në Greqi bën një bisedë të sinqertë me HOSPITALITY STAR në lidhje me Hotelin Grande Bretagne i cili është hoteli më i njohur ndërkombëtarisht në Greqi. Në këtë intervistë, ai përqendrohet në...
Nga Rezarta Karapici Specialiste e Burimeve Njerëzore Në këto ditë të vështira të izolimit në shtëpi, si rezultat i pandemisë, një pjesë e mirë e bizneseve në të gjithë botën, kanë filluar të praktikojnë punën në shtëpi. Por ç’do të bëhet pasi të kalojë kjo situatë, a do të jetë puna...
Ekspozita në Doha për bizhuteritë dhe orat e luksit të punuara me gurët më të rrallë që ekzistojnë është një ekspozite e përvitshme që zhvillohet në zemër të Katarit. Ekspozita zhvillohet në ‘’ Doha Exhibition and Convention Center’’ ku më shumë se 500 brand-e nga 10 vende të ndryshme të...
‘’Fendi’’ është një nga brand-et më të dashura dhe më luksoz në botë, i adhuruar ndërkombëtarisht për produktet e prodhuara në mënyrë të përsosur dhe për koleksionet e gatshme  gjithmonë magjepsëse. Duke nderuar të ndjerin Karl Lagerfeld, shtëpia e modës ‘’Fendi’’ vazhdon të eksplorojë bukurinë dhe inovacionin, duke mbështetur angazhimin...
  Dita e Shën Valentinit është një moment simbolik që çiftet të tregojnë dashurinë për njëri-tjetërin dhe të surprizojnë partnerin e tyre me çokollata në formë zemre apo trëndafila. Por që kur filloi të celebrohej në shekullin e 6-të B. K., Dita e Shën Valentinit është kthyer në një nga sezonet...
Edicioni i 70-të i Festivalit të Sanremos hapi mbrëme siparin për vitin 2020. Pavarësisht disa polemikave që kanë qarkulluar në lidhje me Festivalin, nata e parë që u zhvillua mbrëmë drejtpërdrejt nga salla e teatrit Ariston në Sanremo, tërhoqi vëmendjen e më shumë se 10 milionë shikuesish. Dëgjueshmëria e këngëve të...
‘’Sèvres’’ është një nga fabrikat kryesore të porcelanit evropian, e cila ndodhet në Sèvres, Hauts-de-Seine, Francë. Ky brand është vazhdimi i porcelanit ‘’Vincennes’’, i themeluar në 1738, i cili u zhvendos në Sèvres në 1756. 130 metra e gjatë dhe me disa kolona të larta, ndërtesa u ngrit midis ...
Astronomia Triple Axis Gravitational Tourbillon  eshte nje nga oret me te vecanta dhe luksoze qe ekzistojne prodhuar nga firma e njohur e oreve dhe bizhuterive te luksit Jacob & Co. Astronomia Triple Axis Gravitational Tourbillon  perfaqeson vizionin avangard te Jacob ne prodhimin e oreve,imagjinuar dhe inspiruar nga gjerat e bukura...