Kreu Pa Kategori Rindërtimi: Rama në Abu Dhabi ,takon Princin e Kurorës

Rindërtimi: Rama në Abu Dhabi ,takon Princin e Kurorës

0
2010

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Abu Dabi të Emirateve të Bashkuara Arabe ku është takuar me Princin e Kurorës, Sheikh Mohamed Bin Zayed Al Nahyan.

Në faqen e tij të Facebook, kreu i qeverisë shkruan se në qendër të  takimit me princin e kurorës është çështja e Konferencës së Donatorëve për rindërtimin pas tërmetit të 26 Nëntorit.

Fatura e demeve te shkaktura nga  termeti eshte perllogaritur rreth 1 miliard euro dhe me date 17 Shkurt pritet te mbahet ne Bruksel konferenca e donatereve.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu