Rindërtimi/ Brenda 45 ditësh nisin kantieret e shtëpive individuale, në vjeshtë lagjet e reja

0
1553

 Në 45-60 ditët e ardhshme do të jemi në kantieret e shtëpive të reja individuale dhe të shkollave, kopshteve e qendrave të reja shëndetësore”, deklaroi sot Kryeministri Edi Rama.

Rama tha se “tanimë jemi në hapat e fundit të proceseve përgatitore të rindërtimit”.

“Në vjeshtë do të kemi në punë edhe kantieret e mëdha të lagjeve të reja në Tiranë e në Durrës, përveçse në Laç, Krujë, Fushë Krujë, Shijak, Vorë etj, ku do të nisim më shpejt me blloqet e reja të banimit që do të jenë shëmbëlltyra të një transformimi të jashtëzakonshëm urban dhe social në ato zona”, tha Kryeministri Rama./ATA

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu