Presidenti Joe Biden vaksinohet ‘Live’

0
2101

Presidenti i  SHBA, Joe Biden është vaksinuar kundër Covid-19 në transmetim “live” nga Newark, Delawar, ku në krah të tij qëndronte bashkëshortja e tij  Jill Biden.

Si një shembull për qytetarët, në mënyrë që t’u tregohet gjithe amerikanëve që vaksinat janë të sigurta, Biden-it iu injektua doza e parë e vaksinës së Pfizer gjatë një transmetimi televiziv.

Presidenti u vaksinua në spitalin Christiana Care, Newark, Delawar.

Ndersa Zevendes Presidentja Kamala Harris dhe bashkeshorti pritet te vaksinohen javen e ardhshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu