Barack Obama, George W. Bush dhe Bill Clinton : Jemi gati të vaksinohemi live në televizion

0
1140

Ish Presidentet e SHBA-ve Barack Obama, George W. Bush dhe Bill Clinton kane deklaruar sot qe jane te gatshem ta bejne vaksinen kunder Covid/19 . Madje ata kane shtuar se do ta bejne vaksinen drejtperdrejt ne television.

 “Do ta bëj”, tha, Obama në në një intervistë në “The Joe Madison Show” . “Unë mund ta bëj drejtpërdrejt në TV ose ta filmoj në mënyrë që njerëzit të dinë që i besoj shkencës”, shtoi ai.

Komentet nga ish-presidentet e  SHBA-ve janë një ndërhyrje e menjëhershme që synon të trajtojë skepticizmin dhe dezinformimin në lidhje me vaksinat, ndërsa shtetet përgatiten të fillojnë të vaksinojnë qytetarët e tyre në javët e ardhshme.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu