Mbërrin iOS 14 /Ja cilat jane modelet qe e mbështesin atë

0
1353

Apple lëshoi ​​dje softuerin e ri për iPhone. Kështu mund ta shkarkoni.

iOS 14 do të ketë edhe një veçori të re vizuale, App Library, i cili organizon aplikacionet në ekran në mënyrë që të mos kapërceni nëpër disa faqe për të gjetur atë që po kërkoni.

Një ditë pas prezantimit të iPad dhe Apple Watch, u vu në dispozicion sistemi i ri operativ iOS 14. Karakteristika kryesore e re është ekrani bazë, i cili tani përdor widget dinamikë dhe mund të personalizohet. Mesazhet, hartat dhe mbrojtja e të dhënave janë përmirësuar gjithashtu.

Mini-Aplikacionet

Quhet App Clips dhe me këtë opsion Apple bën të mundur aksesimin e aplikacioneve të reja pa pasur nevojë të instaloni. Kështu ofron vetëm një pjesë të aplikacionit kur nevojitet siç mund të jetë rezervimi i një taksie apo një vakti ushqimi.

Normalisht përdoruesit mund të zgjedhin të instalojnë të plota aplikacionet nëse dëshirojnë. Funksionaliteti i ri mund të aksesohet duke skanuar kodin e një App Clip ose përmes QR.

Bisedat në grup

Ndërsa bisedat në grup janë bërë popullore në iMessage, Apple mori inspirim për të shtuar opsione të reja që shërbimet rivale popullore i kanë.

Apple solli përditësime të reja për bisedat në grup që nga ngjitja në krye e një bisede të rëndësishme tek njoftimi në rast se dikush ju përmend në një bisedë.

Kjo është lista e telefonave celular që e mbështetin iOS 14.

Mbërrin iOS 14 /Ja cilat jane modelet qe e mbështesin atë 1

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu