COVID/19 – Republika e Maqedonise se Veriut:Arrin ne 177 numri i te infektuarve / 1 i sheruar dhe 2 te vdekur.

0
1683

Ministria e shëndetesise informon se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 29 raste të reja me koronavirus në vend.

Sipas qyteteve: Shkupi (20), Kumanova (3), Velesi (3), Prilep (2) dhe Dibra (1).

Kështu, numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuar me COVID-19 deri sot në orën 12:00 është 177 persona prej të cilëve 1 i shèruar dhe dy të vdekur.

Sipas vendbanimeve deri më tani raste me Kovid-19 janë regjistruar në:

-Shkup -108 persona

-Dibra(41)-1 i vdekur

-Kumanov(11)-1 i vdekur

-Shtip (7)

-Veles(3)

-Kavadari(2)

-Ohër(2)

-Prilep(2)

-Gostivar(1)

 

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu