COVID-19 – Ministrat e Jashtëm të vendeve balltike në karantinë

0
1149

Ministrat e Punëve të Jashtme të tre vendeve balltike u vendosën sot në karantinë pasi homologu i tyre slloven ishte testuar pozitiv me COVID-19.

Anze Logar rezultoi pozitiv me COVID-19 pas një turneu në vendet balltike, ku ai ishte takuar me homologët në Letoni, Edgars Rinkevics, në Estoni, Urmas Reinsalu dhe në Lituani, Linas Linkevicius.

Presidenti polak rezultoi gjithashtu pozitiv me COVID-19, disa ditë pas një vizite në Tallin, kryeqyteti estonez.

Ndërsa ende nuk dihet se ku presidenti polak Duda, 48 vjeç, ishte infektuar, ai kishte marrë pjesë në një forum investimesh në talin, ku ishte takuar me presidenten e Estonisë, Kersti Kaljulaid dhe presidentin bullgar, Roumen Radev.

Kaljulaid njoftoi menjëherë në faqen e saj Facebook se kishte kryer testin menjëherë pas kthimit nga Franca dhe se testi kishte rezultuar negativ.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu