SHBA – Bezos mund të arrijë 1 000 miliardë dollarë pasuri në vitin 2026

0
932

Jeff  Bezos ishte i pari që arriti vlerën 100 miliardë dollarë dhe mund të jetë i pari që do të kapë vlerën e 1 000 miliardë dollarëve.

Sigurisht që do të marrë ca kohë: Patroni i gjigandit Amazon mund të tejkalojë objektivin në 2026 nëse fati i tij vazhdon të rritet me ritmet aktuale.

Kompania studiuese ”Comparisun” parashikon që Mark Zuckerberg i Facebook-ut mund të godiste shënjestrën e 1 000 miliardëve në vitin 2036 ndërsa Larry Page dhe Sergei Brin të kompanisë Google duhet të presin deri në vitin 2051.

Bernard Arnault mund të ishte me vlerë 1.000 miliardë në 2033 dhe Jack Ma i Alibaba në 2030. /ATA

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu