BERLIN – Steinmeier: Gjermania më e mirë që ka ekzistuar ndonjëherë

0
1729

Presidenti Gjerman Frank-Walter Steinmeier u tha gjermanëve se ata po jetonin në Gjermaninë më të mirë që ka ekzistuar ndonjëherë, 30 vjet pas ribashkimit të vendit pas Luftës së Ftohtë.

“Në këto kohë, vendi ynë ka treguar se jemi të bashkuar, jemi të fortë dhe veprojmë me përgjegjësi”, tha ai duke falenderuar të gjithë ata që kishin kontribuar në begatinë e Gjermanisë gjatë tre dekadave të fundit.

“Asnjë pandemi nuk mund të na pengojë të jemi krenarë për përparimin e vendit. Sot ne jetojmë në Gjermaninë më të mirë që ka ekzistuar ndonjëherë”, shtoi presidenti gjerman.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu