Bastiset hoteli ku qendronte kryeminsitri Rama në Francë. Urdhër arresti ndërkombëtar?

0
43

Burime për mediat raportojnë se është bastisur hoteli në Francë ku qëndronte kryeministri shqiptar Edi Rama. Nuk dihet nga cila gjykatë ka ardhur ky urdhër për bastisjen e hotelit dhe arsyet e këtij aksioni. Policia ende nuk ka dalë në një deklaratë zyrtare se sa është numri i të arrestuar nga ky operacion policor. Po ashtu nuk dihet nëse kjo bastisje vjen si pasojë e ndonjë hetimi ndërkombëtar dhe cila është lidhja mes kryeministrit shqiptar dhe kësaj ngjarjeje.

Po ashtu mësohet se të dhënat po hetohen nga ekspertët e departamentit të luftës kundër krimit të organizuar.

(Lajmi në përditësim)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu