Ambasadorja Kim viziton fabrikën e vajit të ullirit në Qeparo/ Hapi rrugën e eksportit, krijoi vende pune

0
11

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim vizitoi sot në Qeparo, në jug të vendit, fabrikën e vajit të ullirit “Gjikondi”, një biznes i vogël familjar, që ka përdorur ndihmën e Qeverisë amerikane për të zgjeruar veprimtarinë dhe për të krijuar vende pune.

Ambasadorja publikoi foto nga kjo vizitë dhe u shpreh se, “Gjikondi” ka hapur rrugën e eksportit të vajit të ullirit dhe ka ndihmuar fermerët e tjerë të zhvillohen bashkë me të.

yuri 696x522 1 300x225 - Ambasadorja Kim viziton fabrikën e vajit të ullirit në Qeparo/ Hapi rrugën e eksportit, krijoi vende puneyuri3 560x420 2 300x225 - Ambasadorja Kim viziton fabrikën e vajit të ullirit në Qeparo/ Hapi rrugën e eksportit, krijoi vende puneyuri4 560x420 2 300x225 - Ambasadorja Kim viziton fabrikën e vajit të ullirit në Qeparo/ Hapi rrugën e eksportit, krijoi vende puneyuri 2 560x420 1 300x225 - Ambasadorja Kim viziton fabrikën e vajit të ullirit në Qeparo/ Hapi rrugën e eksportit, krijoi vende pune

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu